O mexické bole

Mexická bola je tradiční módní šperk, který nosí již po staletí obzvláště těhotné ženy v Mexiku a Bali. V České republice známe tento šperk pod názvem mexická bola, nebo také Rolnička pro těhotné.

Jak a proč se boly nosí?

Mexická bola se nosí na delším řetízku či šňůrce tak, aby se přívěsek pohyboval na bříšku těhotné ženy. Xylofon, který se nachází uvnitř mexické boly při pohybu nebo chůzi ženy vydává jemné a velmi příjemné zvuky, cinkání. Tyto zvuky vnímá miminko již kolem 20. týdne těhotenství. Na nenarozená miminka tyto zvuky působí velmi harmonicky a uklidňují je. Tento efekt může mít mexická bola také pro ženu, která tento šperk nosí během celého těhotenství. Zvuk není rušivý, je slyšet pouze v blízkosti mexické boly a rozhodně nebude vás ani vaše blízké okolí rušit.

mexicka_bola-strom_zivota-zelena-tehotna_zena

Provedení mexických bol

Mexická bola může mít různé tvary i velikosti. Mexická bola může být ve tvaru např. většího medvídka, srdíčka a podobně, ale nejčastěji je kulatá. Může být jako ucelená „kulička“ s pevným pláštěm, která je ozdobená různými ornamenty a barvami nebo také jako otvíratelná klícka, do které se pak umisťuje kulička (rolnička) různých barev. Obvyklá velikost boly se pohybuje v průměru od 16 – 22 mm. Tvar a velikost mexické boly odráží šperkařství dané kultury, která tento nádherný šperk vyrábí.

TIPY pro vás

  • Narozením dítěte nošení mexické boly rozhodně nekončí. Žena může zkrátit šňůrku nebo řetízek a nosit tento šperk při kojení. Dítě při tom si s tímto může hrát a připomínat si tak nádherné harmonické a uklidňující cinkání, které zná už z bříška. Přívěsek lze také nosit na náramku a pohyby ruky opět děťátku připomenou jemu tolik známe jemné cinkání, které ho bude uklidňovat.
  • Mexická bola se také může stát rodinným dědictvím. Maminka může mexickou bolu předat své dceři a ta pak své.
  • Boly, které jsou s klíckou a jejich barevná kulička lze vyměnit nabízejí tu výhodu, že si můžete vybrat vzor klícky s kuličkou podle svého stylu a postupně dokoupit už jen samotné barevné kuličky, které můžete střídat podle stylu a barvy oblečení.

 

Nezapomeňte, že harmonie těla i duše je moc důležitá a hlavně pro ženu. Více zajímavostí (tipů) na stránce mojekrasno.cz.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.